SONDA: jak siedleccy maturzyści oceniają egzamin z matematyki? [AUDIO]

2022-05-05 17:08
Jak siedleccy maturzyści oceniają egzamin z matematyki w 2022 roku
Autor: fot. Monika Półbratek Tegoroczne maturzystki z I KLO w Siedlcach

Nierówności, funkcje kwadratowe, geometria. Maturzyści zmierzyli się dziś z królową nauk, matematyką. O to, jak oceniają egzamin, zapytaliśmy młodzież z dwóch siedleckich szkół średnich – I KLO oraz ZSP nr 1, czyli „Elektryka”. Większość podkreśla, że zadania nie były trudne.

POSŁUCHAJ, co mówią siedleccy maturzyści o maturach z matematyki i języków obcych:

– Na matematyce było dosyć łatwo, w sensie że tylko jedno zadanie było z podobieństwem trójkąta, żeby obliczyć kąt, ale tak poza tym to wszystkie inne były dosyć proste. Praktycznie z biegu można było to zrobić. Jeżeli ktoś się przygotowywał, to nie miał żadnego problemu – opowiada Bartłomiej, uczeń klasy mechatronicznej technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

– Uważam że ta matura była dosyć prosta, raczej było w miarę OK. Długo się przygotowywałam i cały czas zależało mi na matematyce, więc mam nadzieję, że będzie chociaż 90 procent... – mówi z nadzieją Ola, uczennica I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

Część rozszerzoną egzaminu z matematyki młodzież będzie pisać dopiero w środę (11 maja). Jutro (6 maja) czekają zaś abiturientów pisemne egzaminy z języków obcych. Większość podkreśla, że ten test będzie dla nich najłatwiejszy, inni mają pewne obawy. Więcej na ten temat usłyszycie w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę i/lub włączyć dźwięk na komputerze). Wszystkim maturzystom tradycyjnie życzymy połamania piór!

Sonda
Czy matematyka na maturze 2022 była trudna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE