SONDA: Co myślą siedlczanie o obostrzeniach rządowych na okres okołoświąteczny? [AUDIO]

2021-03-25 16:05

Zamknięte żłobki, przedszkola, sklepy wielkopowierzchniowe, obiekty sportowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także ograniczenia liczby osób w kościołach – to nowe obostrzenia rządowe, wprowadzone na okres okołoświąteczny. Wejdą w życie w najbliższą sobotę, 27 marca i mają obowiązywać przez co najmniej dwa tygodnie. Siedlczanie mają w tej sprawie mieszane uczucia. Jakie? Posłuchajcie naszej sondy.

POSŁUCHAJ SONDY z mieszkańcami Siedlec: co myślą o kolejnych obostrzeniach rządowych na okres okołoświąteczny?

Choć mieszkańcami Siedlec targają różne, często skrajne emocje, większość z nich podkreśla, że przynajmniej niektóre z rządowych ograniczeń są niepotrzebne lub zbyt rygorystyczne. Zauważają, że dla katolików Wielkanoc jest najważniejszym świętem w roku i zależy im na możliwości uczęszczania w tym czasie na uroczystości kościelne. W kwestii innych obostrzeń podkreślają, że małe dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami, a ich rozwój będzie utrudniony. Zamknięte sklepy to z kolei ich zdaniem cios dla przedsiębiorców, a wprowadzanie kolejnych restrykcji, obejmujących sprzedawców czy inne lokale usługowe, niekorzystnie wpłynie na lokalną gospodarkę.

Warto dodać, że od nowych restrykcji istnieje kilka wyjątków. Zamknięte mają zostać duże sklepy budowlane i meblowe, ale w pozostałych placówkach handlowych i usługowych można prowadzić sprzedaż, pod warunkiem że liczba klientów zostanie tam ograniczona do jednej osoby na 20 metrów kwadratowych. Takie samo ograniczenie co do liczby osób obowiązywać będzie w kościołach. Obiekty sportowe mogą być wykorzystywane, ale tylko dla osób zawodowo związanych ze sportem. Przedszkola i żłobki mogą funkcjonować dla dzieci pracowników służb medycznych i służb porządkowych. Tylko zakłady kosmetyczne i fryzjerskie mają zostać zamknięte bez żadnych wyjątków.

Pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE