Siedleccy sportowcy dla Mateusza. „Dzieci są poza konkurencją” [FOTO]

2021-05-10 12:42
Sportowcy dla Mateusza
Autor: Joanna Soćko

Różne dyscypliny, ale jeden cel – pomóc ciężko choremu chłopcu. Siedleccy sportowcy połączyli siły i przekazali gadżety na licytacje dla 3-letniego Mateusza, który ma chore serce i zbiera na kosztowną operację w USA.

W akcję włączyli się m.in. rugbiści z MKS Pogoń Awenta Siedlce, koszykarki z UKS Basket Siedlce i zawodnicy Nordic Walking z Luki Team, którzy przekazali piłki, kursy instruktorskie i sędziowskie oraz inne vouchery. Mile widziani będą kolejni dobroczyńcy. - Z kolegami z ekipy rugby cicho rzucamy wyzwanie, może by chłopaki z piły nożnej dali swoją piłkę z podpisami albo siatkarze też dołączyli się. Mało czasu zostało, jesteśmy w połowie drogi do zebrania pieniędzy - mówi Łukasz Witczuk z Luki Team. Pomóc mogą nie tylko sportowcy, ale każdy chętny. Sposobów jest wiele. - Dzieci są poza konkurencją, nieważne jak żyjemy, jak życie przeżyliśmy i czy jesteśmy sportowcami czy biznesmenami, nieważne są statusy społeczne, każdy może pomóc, jeśli nie przekazując gotówkę, to na przykład gadżety czy rękodzieło - dodaje.

3-letni Mateusz ma tylko połowę serca. Przeszedł już dwie poważne operacje, przed nim jeszcze dwie, które dadzą szanse na normalne życie. Jedna z nich musi zostać wykonana jak najszybciej i kosztuje milion złotych. - Bez tej teraz operacji, po trzecim etapie serduszko miałoby bardzo ciężko, ponieważ musi wszystko w miarę prawidłowo pracować, żeby chociaż ta połóweczka serca dawała radę za całe - mówi Anna Pietrak, mama Mateusza i prosi o wsparcie.

Zbiórka dla chorego malca odbywa się na portalu siepomaga.pl Oprócz tego w mediach społecznościowych trwają licytacje, z których dochód jest przeznaczony na leczenie Mateusza. Znajdziecie tam m.in. gadżety przekazane przez siedleckich sportowców. Pomóc można także, wysyłając SMS na nr 72365 o treści: 0123562 (koszt 2,46 zł brutto).

Katedra siedlecka dziś i sto lat temu

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE