Siedlczanie chcieli ukraść dynie z pola, zapłacą po 500 zł mandatu

2022-10-03 10:27
Dynie
Autor: fot. sxc.hu

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mieszkańców Siedlec, którzy postanowili ukraść z pola dynie, mężczyźni nie spodziewali się, że zupa dyniowa będzie ich tak drogo kosztowała...

- Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w miejscowości Podedwórze w powiecie parczewskim. Zgłaszająca zauważyła, że na należącym do niej polu dyniowym zatrzymał się szary passat. Z samochodu wysiadło trzech mężczyzn, którzy szybko zaczęli zbierać dynie.  Kobieta postanowiła im nie przeszkadzać tylko powiadomiła policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali sprawców kradzieży na gorącym uczynku kiedy ładowali wycięte na polu dynie do bagażnika pojazdu, który był przepełniony świeżo ściętymi dyniami w ilości ponad 25 sztuk – informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z KPP w Parczewie.

Sprawcami kradzieży okazali się trzej mieszkańcy Siedlec, w wieku 35, 38, 54 lat. Mężczyźni tłumaczyli, że w trakcie podróży wpadli na pomysł ugotowania zupy dyniowej i postanowili go urzeczywistnić.

Zgłaszająca wyceniła wartość strat na kwotę 450 złotych. Dynie zostały jej zwrócone, zaś każdy z mężczyzn otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE