Siedlce: wracają warsztaty dla rodziców z pozytywnej dyscypliny! [AUDIO]

2021-04-07 9:50 Monika Półbratek
rodzicielstwo
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Zyskały ogromną popularność wśród rodziców, teraz wracają – warsztaty z pozytywnej dyscypliny odbywały się w Siedlcach cyklicznie przez cały rok 2020. Cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że zamiast zaplanowanych trzech cykli, prowadzące je stowarzyszenie tutajteraz zrealizowało ich dziesięć. Także roku 2021 siedlecki magistrat dofinansował je w ramach miejskich działań profilaktycznych. Pierwsze już 10 kwietnia!

– Są to zajęcia przeznaczone dla rodziców dzieci w różnym wieku, kurs podstawowy. Warsztaty odbywać się będą w kwietniowe soboty, w godzinach porannych. Będą trwały w formule online, na platformie Zoom. Wszelkie informacje organizacyjne, dotyczące godzin, sposobu zgłaszania się itd., znajdują się na stronie internetowej www.tutajteraz.org. Osoby, które potrzebują więcej informacji, mogą też zadzwonić na podany tam numer telefonu – informuje Agnieszka Janiszewska ze stowarzyszenia tutajteraz.

Pozytywna dyscyplina to metoda wychowawcza, która powstała ok. 30 lat temu. W ostatnich latach zainteresowanie nią stale rośnie, bo pomaga rodzicom zrozumieć swoje dzieci, wspierać ich naturalny potencjał, a także radzić sobie z codziennymi trudnościami.

– Warsztaty poprowadzi Renata Korolczuk, która jest doświadczoną edukatorką pozytywnej dyscypliny. Poprowadziła już zajęcia dla wielu grup, i dla rodziców dzieci w różnym wieku. Prywatnie jest nauczycielką i uczy w szkole średniej. Tutaj w Siedlcach jest to już kolejne spotkanie, które poprowadzi – dodaje Agnieszka Janiszewska.

Zapisy trwają do 9 kwietnia, do godz. 20.00. Cały cykl zajęć obejmuje trzy spotkania - 10, 17 i 24 kwietnia. Przypomnę, że więcej informacji i link do zapisów można znaleźć na stronie stowarzyszenia tutajteraz.org oraz na jego fanpage'u na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

POSŁUCHAJ więcej o warsztatach z pozytywnej dyscypliny, które odbędą się w Siedlcach. Mówi Agnieszka Janiszewska ze Stowarzyszenia tutajteraz:
Krzysztof Krawczyk nie żyje