Siedlce: Spacer Orszakowy. Do wygrania laptopy! [AUDIO] [FOTO]

2021-01-05 16:42
spacer orszakowy
Autor: fot. JS W miejscach, gdzie dawniej odbywały się sceny orszakowe, rozstawione zostały tablice z ciekawymi informacjami o historii Orszaku

Zamiast tłumnego orszaku, spacer w kameralnym gronie. Pandemia koronawirusa zmieniła formę ulicznych jasełek. W Siedlcach organizowany jest w tym roku „Spacer Orszakowy”, któremu towarzyszy konkurs z cennymi nagrodami.

Indywidualnie lub w gronie najbliższych można przejść wyznaczoną trasę.

- Od kilku dni stoją na ulicach miasta tablice orszakowe, przypominające nam, to co działo się w poprzednich latach i jednocześnie te tablice zapraszają nas aby przejść trasa orszaku od pierwszej do piątej stacji - mówi ojciec Błażej Mielcarek, rzecznik prasowy Orszaku Trzech Króli w Siedlcach.

Trasa orszaku wiedzie od skweru Kościuszki, przez ulice Piłsudskiego, Wojskową w kierunku siedleckiej katedry, w której uczestnicy składają pokłon narodzonemu Jezusowi. Na najbardziej wytrwałych orszakowych spacerowiczów czekają nagrody.

- Można ze swojej parafii zabrać mapki orszakowe, w nich jest krzyżówka. Ta krzyżówka będzie nas prowadziła do odgadnięcia hasła, odgadnięte hasło będzie nas prowadziło do konkursu orszakowego no i jeżeli komuś się poszczęści będzie miał okazję wygrać jeden z trzech laptopów....

Więcej o konkursie można usłyszeć w materiale dźwiękowym, który poniżej.

Orszakowy Spacer w Siedlcach. POSŁUCHAJ:
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach