Siedlce: proces Agaty K. został odroczony

2022-01-14 10:46
Proces Agaty K. w Sądzie Okręgowym w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Sąd Okręgowy w Siedlcach

Dziś (14 stycznia) w Sądzie Okręgowym w Siedlcach miała się odbyć pierwsza rozprawa siedlczanki, która zmyśliła chorobę onkologiczną i wyłudziła ponad 412 tys. zł na rzekome leczenie. Miała w ten sposób oszukać kilka tysięcy osób, z czego ponad 500 zgłosiło się do prokuratury. Proces został jednak odroczony, ponieważ oskarżona nie ma obrońcy.

Oskarżona Agata K. przed salą rozpraw w Sądzie Okręgowym w Siedlcach
Autor: fot. Andrzej Woźniak, se.pl Oskarżona Agata K. przed salą rozpraw w Sądzie Okręgowym w Siedlcach

– W dniu dzisiejszym, 14 stycznia, odbyło się tylko posiedzenie przygotowawcze. W jego ramach został złożony przez oskarżoną wniosek o ustalenie dla niej obrońcy z urzędu, ponieważ jej stosunek z obrońcą z wyboru ustał. Wniosek ten, z uwagi na charakter sprawy, w mojej ocenie był zasadny. Stanowisko to w pełni podzielił Sąd Okręgowy i uwzględnił ten wniosek. W związku z tym, że istnieje konieczność umożliwienia takiemu obrońcy zapoznania się z aktami sprawy, bo musi on być przygotowany do prowadzenia obrony, to tego rodzaju sytuacja obligowała sąd do odroczenia rozpoznania sprawy i wyznaczenia kolejnego terminu – mówi prokurator Arkadiusz Szewczak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach, oskarżyciel.

Agata K. stanie przed sądem 22 lutego o godz. 9.00. Przypomnijmy, kobieta przyznała się do winy w czasie przesłuchań. Grozi jej kara do 15 lat więzienia.

Sonda
Czy strefa płatnego parkowania w centrum Siedlec powinna zostać rozszerzona?