Remont szpitala w Rudce: kończy się pierwszy etap inwestycji

2021-12-28 10:34
Mazowieckiego Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce
Autor: fot. MSW Mazowieckiego Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce

Będzie nowoczesnym centrum rehabilitacji m.in. dla pacjentów, którzy przeszli Covid-19. Kończy się pierwszy etap remontu zabytkowego budynku szpitala w Rudce. Ekipy budowlane przenoszą już sprzęt i materiały do drugiego skrzydła, w którym zaplanowano dalszą część prac.

Kompleksowa modernizacja placówki rozpoczęła się na początku tego roku. - Realizujemy to, co zapowiadaliśmy, chcemy stworzyć bardzo dobre warunki pobytowe, rehabilitacyjne dla pacjentów, aby po zakończeniu inwestycji udostępnić 130 łóżek do rehabilitacji stacjonarnej - mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, którego filią jest ośrodek w Rudce.

Przebudowa lecznicy ma potrwać w sumie 3 lata. - Pierwszy etap, który był zaplanowany do końca tego roku można powiedzieć, że został wykonany, prace budowlane trwają pełną parą i wchodzą już na drugi odcinek - dodaje prezes Kulicki.

Remont placówki w Rudce sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego. Inwestycja ma kosztować łącznie ponad 70 milionów złotych.​

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE