„Rak nie pyta, ile masz lat” – spotkanie i warsztaty profilaktyczne w UPH w Siedlcach

i

Autor: fot. UPH w Siedlcach

Profilaktyka raka piersi

„Rak nie pyta, ile masz lat” – spotkanie i warsztaty profilaktyczne w UPH w Siedlcach

2023-06-01 10:24

Na spotkanie i warsztaty z samobadania piersi pod hasłem „Rak nie pyta ile masz lat” zapraszają pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wydarzenie poświęcone profilaktyce raka piersi odbędzie się w murach uczelni już jutro, 2 czerwca, o godz. 12.30 w budynku UPH przy ul. Prusa 14.

– Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych piersi. Jesteśmy głęboko przekonani, że profilaktyka i rozmowa o zagrożeniu tego rodzaju chorobami jest potrzebna kobietom w każdym wieku. Dlatego, podczas spotkania będzie można posłuchać wykładów lekarzy i wziąć udział w warsztatach z samobadania piersi. Spotkanie ma charakter otwarty, więc liczymy na obecność pracowników uczelni i studentów, ale także na zainteresowanie mieszkańców naszego miasta – mówi Beata Gałek, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

W programie wydarzenia:

  • wykład „Epidemiologia zachorowań na nowotwory piersi i działań profilaktycznych” – dr n.med. Joanny Kozłowiec (Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Siedleckie Centrum Onkologii),
  • wykład i szkolenie z samobadania piersi lek. Anny Jastrzębskiej (Siedleckie Centrum Onkologii) pt. „Bądź czujna - trzymaj sprawy w swoich rękach”.

Spotkanie poświęcone profilaktyce nowotworów piersi „Rak nie pyta ile masz lat” odbędzie się w piątek, 2 czerwca 2023 r., o godz. 12.30 w auli im. J. Skolasińskiego na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Prusa 14 w Siedlcach.

„Rak nie pyta, ile masz lat” – spotkanie i warsztaty profilaktyczne w UPH w Siedlcach

i

Autor: fot. UPH w Siedlcach
Sonda
Czy pamiętasz o regularnym samobadaniu piersi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE