Próbowali wyłudzić 150 tys. zł od mieszkanki naszego regionu

2022-10-03 11:16
pieniądze
Autor: fot. SHUTTERSTOCK

Metody oszustów są coraz bardziej zuchwałe – jedną z nich, która aktualnie jest bardzo wśród nich bardzo popularna jest „metoda na policjanta”. Ostatnio jedna z mieszkanek powiatu sokołowskiego miała bezpośrednie dotyczenia z oszustem, który podczas rozmowy telefonicznej usiłował wyłudzić od niej dużą kwotę pieniędzy.

- Do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zgłosiła się mieszkanka powiatu sokołowskiego zaniepokojona wcześniejszą rozmową telefoniczną z nieznaną jej osobą. Kobieta przedstawiła funkcjonariuszom, że rozmawiała z osobą, która przedstawiła się jako policjant wymieniając swoje personalia, aby uwiarygodnić swoje intencje. Fałszywy policjant usiłował wmówić kobiecie, że jej córka spowodowała wypadek samochodowy i potrzebne są pieniądze dla ofiary tego zdarzenia. Oszust dobrze wiedział jak manipulować rozmowę, gdyż w dalszej jej części zapewniał kobietę, że z jej córką nie można się teraz skontaktować, a pieniądze należy zorganizować jak najszybciej. Rozmówczyni szybko zorientowała się, że nie rozmawia z funkcjonariuszem Policji, lecz z osobą która się pod niego podszywa. Odpowiedziała, że nie jest w stanie przygotować tak dużej kwoty jaką jest 150 tysięcy złotych – bo o takiej sumie mówił rzekomy policjant. Po tym mężczyzna rozłączył się – informuje KPP w Sokołowie Podlaskim.

Tym razem oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy, ale pamiętajmy, że cały czas powinniśmy w podobnych sytuacjach zachować czujność.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE