Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zniszczony

2022-07-01 9:48
pomnik_2
Autor: JS

Pomnik tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego został pomazany srebrną farbą. Na razie nie wiadomo, kto to zrobił. Sprawę wyjaśnia siedlecka policja.

- Do oficera dyżurnego naszej komendy dotarło zgłoszenie od jednego z mieszkańców o tym, że pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego został pomalowany, natychmiast podjęte zostały stosowne czynności, wykonano przede wszystkim oględziny miejsca zdarzenia, sporządzono dokumentację fotograficzną,  a także zabezpieczono monitoring z okolicznych domów, ulic, firm - mówi nadkom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

pomnik
Autor: JS

Przed policjantami sporo pracy. - Funkcjonariuszy czeka przejrzenie kilku, a być może nawet kilkunastu godzin monitoringu, jest to bardzo żmudna praca, ale być może pozwoli na ustalenie wizerunku sprawcy lub sprawców tego czynu - dodaje rzeczniczka policji.

W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie dotyczące znieważenia pomnika. Grozi za to grzywna albo kara ograniczenia wolności.

Przypomnijmy, że nie po raz pierwszy pomnik Lecha Kaczyńskiego został zniszczony. W maju zeszłego roku też oblano go farbą.

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE