Po weekendzie pięć zgonów pacjentów covidowych w dwóch siedleckich szpitalach

2020-11-16 12:34
Koronawirus. Czy w szpitalach w Podlaskiem może zabraknąć łóżek? Alarmujące dane
Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Według informacji przekazanych nam przez dyrekcję szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz zarząd Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, w obu placówkach zmarło w ostatnich dniach łącznie 5 osób, które chorowały na COVID-19.

W siedleckim Szpitalu Miejskim w ostatni weekend doszło do zgonu tylko jednego pacjenta. Zmarł 84-letni mężczyzna, pochodzący z powiatu siedleckiego. Przyjęto natomiast 33 nowych pacjentów covidowych i wypisano 19 ozdrowieńców. W placówce przebywało rano, 16 listopada, 161 pacjentów chorych na COVID-19, których stan wymaga hospitalizacji.

Tymczasem w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zmarły w ostatnich dniach cztery osoby. Wypisano dwoje ozdrowieńców. Pacjentów covidowych w placówce było dziś rano 64. Ponadto hospitalizowanych jest tam 17 osób z podejrzeniem COVID-19.

Jak informuje zarząd Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego, nadal wstrzymane są przyjęcia pacjentów na oddziały onkologii klinicznej i radioterapii (do 18 listopada) oraz do oddziału chirurgii (do 23 listopada). Pacjenci nie są także przyjmowani na oddział rehabilitacyjny w Szpitalu im. Teodora Dunina w Rudce (do 22 listopada), a do odwołania nie będą w tym szpitalu przyjmowani pacjenci na oddział chorób płuc.

Społeczność wsi Koszewnica ufundowała kosz na nakrętki dla małych pacjentów siedleckiego hospicjum
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE