Pedofil z Siedlec skazany na 4,5 roku więzienia

2020-11-27 13:06 Monika Półbratek
Sąd Okręgowy w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Sąd Okręgowy w Siedlcach

Sąd Okręgowy w Siedlcach utrzymał karę więzienia dla siedlczanina skazanego za pedofilię. Pawła K. skazał wcześniej Sąd Rejonowy w Siedlcach. Pierwszy wyrok był jednak nieprawomocny.

– Paweł K. został skazany m.in. za czyny z art. 200 paragraf 1 Kodeksu Karnego, polegające na doprowadzeniu małoletnich poniżej lat piętnastu do poddania się innej czynności seksualnej. Wyrokiem tym, uznając winę oskarżonego, orzeczono wobec niego karę łączną czterech lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczono wobec oskarżonego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, na odległość mniejszą niż 10 metrów, na okres ośmiu lat – mówi sędzia Agnieszka Karłowicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Sąd Okręgowy podtrzymał zatem postanowienie sądu pierwszej instancji, który orzekł że siedlczan Paweł K. dopuścił się czynów niedozwolonych w stosunku do czterech chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Wyrok 4,5 lat więzienia zostanie pomniejszony o okres przebywania przez skazanego w areszcie, do którego trafił we wrześniu 2019 roku.

To widzi pacjent chory na COVID-19. Wstrząsający film lekarza