Oszukała ponad 6 tysięcy ludzi. Osoby pokrzywdzone mogą się zgłaszać do siedleckiej Prokuratury Rejonowej

2020-02-07 12:59
Prokuratura Rejonowa budynek
Autor: Monika Półbratek Prokuratura Rejonowa w Siedlcach

Mowa o sprawie Agaty K., siedlczanki która przez kilka miesięcy zbierała w Internecie pieniądze na fałszywe leczenie onkologiczne. Wczoraj została aresztowana przez sąd. Prokuratura ustala obecnie, kto został poszkodowany w wyniku przestępstwa. Więcej szczegółów – na Eska.pl Siedlce.

– Kolejnymi działaniami, jakie jeszcze będziemy podejmować, to na pewno ustalanie tych pokrzywdzonych. Bo jest to ponad 6 tysięcy osób, być może okaże się, że jeszcze więcej, więc będziemy się starali te osoby poustalać. Będziemy podejmowali też kolejne czynności procesowe, jakie wyłonią się w toku postępowania – wyjaśnia prokurator Katarzyna Wąsak.

Osoby, które czują się poszkodowane, mogą to zgłaszać w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

– Jeżeli ktoś się czuje pokrzywdzony działaniem tej kobiety, to apeluję, żeby się zgłaszały takie osoby tutaj do prokuratury i zgłaszały zeznania, oświadczenia, że czują się oszukane i chciałyby odzyskać zapłacone pieniądze – dodaje prokurator.

Agata K. przyznała się do winy i została aresztowana na 3 miesiące. Prawdopodobnie będzie też skierowana na badanie psychiatryczne. Za popełnione oszustwo grozi jej od roku do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE