Nauczyciele pracują online. Naprawdę przykładają się do pracy

2020-03-18 10:59
Nauczyciele pracują online - Siedlce
Autor: Marcin Mazurek Mijesce pracy nauczyciela online

Jeśli ktoś liczył, że przeniesienie nauki z zamkniętych szkół do internetu będzie okazją do odpoczynku, lub czymś w rodzaju ferii bis, przeliczył się. Nauczyciele poważnie podeszli do sprawy i pracują ze swoimi uczniami tak, jakby pracowali w szkołach.

Codziennie przygotowuję się do zajęć, jestem do dyspozycji jeśli chodzi o pytania​ i pomoc. Przejmuję się nie tylko pracą, ale przede wszystkim swoimi uczniami - mówi jedna z nauczycielek.

Już od samego rana sprawdzam w Librusie, czy są jakieś wiadomości z poprzedniego dnia. Jednocześnie przygotowuję materiały, zastanawiam się czy są dla nich zrozumiałe. Panuję działania tak, jakbyśmy robili to na lekcji. Znów sprawdzam czy są zrozumiałe. Potem czekam by je otworzyli, zadali mi jakieś pytania. Przeżywam, czy wszystko zrozumieli i nauczyli się - opisuje swój dzień wychowawczyni klasy jednej z podstawówek.


Nauczyciele jeszcze przed rozpoczęciem nauki online, połączyli siły i w internecie przygotowali miejsca wymiany materiałów. Z dużą pomocą przyszło im także ministerstwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE