Najważniejsza profilktyka. Dzień Walki z Rakiem w Siedlcach

2022-02-03 15:55
onkologia
Autor: JS

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. To podstawa, by wygrać z rakiem – przekonują specjaliści z Siedleckiego Centrum Onkologii i zapraszają na bezpłatne badania. Okazją jest Światowy Dzień Walki Rakiem, który obchodzony jest 4 lutego.

Bez długiego czekania w kolejkach można skontrolować stan swojego zdrowia. - Nasze Centrum oferuje wszystkie dostępne metody badań przesiewowych w kierunku raka piersi, szyjki macicy czy raka jelita grubego, oferujemy naszym pacjentom możliwość diagnostyki i leczenia - mówi Lubomir Bodnar, dyrektor siedleckiego Centrum Onkologii.

Profilaktyczne badania, a przez to szybsze wykrycie nowotworu zdecydowanie zwiększa szanse pacjentów. Wielu nadal o tym zapomina i zgłasza się do lekarza, gdy choroba jest już zaawansowana. - Obserwuje się taką tendencję rozpoznawania chorych w wyższym stopniu zaawansowania, na pewno ta zgłaszalność na badania profilaktyczne jest zbyt niska - dodaje prof. Bodnar.

Do siedleckiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci w różnym wieku, najmłodsi mają nawet ok. 20 lat. Dlatego o profilaktyce powinni pamiętać nie tylko starsi, ale i młodzi ludzie.

Dzień Walki z Rakiem w Siedlcach. POSŁUCHAJ:

Na badania w siedleckim Centrum można umówić się w każdej chwili. Wystarczy zadzwonić: 25 640 33 01.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE