Na profilaktykę nigdy za wcześnie. Siedleckie amazonki uczą w szkołach samobadania piersi [FOTO, AUDIO]

2021-11-05 8:31

Pokonały raka i przekonują, że kluczem do sukcesu są regularne badania. Chcą o tym mówić głośno i to jak najmłodszym ludziom, by zwiększyć ich świadomość i nauczyć prawidłowych nawyków. Przedstawicielki siedleckiego Stowarzyszenia RakOut odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami o profilaktyce raka piersi.

To nie tylko rozmowy, ale i praktyczna wiedza. Amazonki zabierają na zajęcia specjalne fantomy, na których pokazują jak prawidłowo się badać. - Mamy na przykład takie malutkie fantomy, które każda z osób do nas podchodzących może wziąć w rękę i w każdym z nich wybadać guz, my nie mówimy gdzie on się znajduje, młodzież sama musi go znaleźć i widzimy, że to robi wrażenie i jest ogromne zainteresowanie - mówi Justyna Siwonia-Chibowska, prezes stowarzyszenia RakOut.

W organizowanych przez Stowarzyszenie warsztatach biorą udział nie tylko dziewczyny, ale i chłopcy. Mało kto wie, że problem raka piersi dotyczy też mężczyzn. - Są już mężczyźni chorzy na raka piersi, mają za sobą operację i to są mieszkańcy Siedlec, wiec nie trzeba daleko szukać, widzimy, że to jest spore zaskoczenie dla młodzieży męskiej i do tych warsztatów i badań podchodzą poważnie - dodaje pani prezes.  

Ostatnio, w profilaktycznych warsztatach wzięli udział uczniowie siedleckiej Samochodówki. Po artykułem znajdziecie zdjęcia i materiał AUDIO z tych zajęć.

Warsztaty Stowarzyszenia RakOUT w siedleckiej Samochodówce. POSŁUCHAJ:

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE