Mężczyzna został pobity i opluty, gdy zwrócił uwagę osobom zaśmiecającym las!

2021-04-22 11:16
Niestety, wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, że korzystając z uroków terenów leśnych, należy zachować się kulturalnie i po sobie posprzątać...
Autor: Monika Półbratek Niestety, wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, że korzystając z uroków terenów leśnych, należy zachować się kulturalnie i po sobie posprzątać...

We wtorek, 20 kwietnia, pracownik Zakładu Usług Leśnych odbierał śmieci zebrane na terenie uroczyska Mościbrody, znajdującego się w oddziale 149. Leśnictwa Stok Wiśniewski. Nagle zauważył w okolicy kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wyrzucali do lasu drobne odpadki ze stojącego obok samochodu. Natychmiast zareagował, prosząc o pozbieranie śmieci. Niestety, osoby te wykazały się wobec niego dużą agresją.

Chciałbym poinformować, że przedwczoraj, pracownik zakładu, który odbierał zebrane przez nas odpady, został pobity i opluty przez trzy osoby, które samochodem przyjechały do lasu i wyrzucały tam śmieci. Kiedy zwrócił im uwagę, że nie powinni tego robić i muszą zabrać to, co przywieźli, ze sobą, to został dwukrotnie uderzony w twarz, a także opluty przez panią, która towarzyszyła mężczyznom. Sprawę oczywiście skierowaliśmy na policję – opowiada Jerzy Osiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Siedlce.

Ostatecznie, śmiecące towarzystwo zabrało ze sobą odpady, które wcześniej rozrzuciło w lesie. Sprawa wstrząsnęła jednak pracownikami całego nadleśnictwa.

– Po prostu nie mogę tego zrozumieć... Jak można było, przywożąc śmieci do lasu, jeszcze pobić kogoś, kto zwrócił tym ludziom uwagę, że nie powinni tego robić! – dodaje z dezaprobatą Jerzy Osiak.

Na szczęście, poszkodowany mężczyzna zapamiętał rejestrację samochodu, należącego do osób, przez które został poturbowany. Sprawę będzie wyjaśniać policja.

ZOBACZ FILM: siedleccy harcerze sprzątają las w ramach akcji "Czuwam dla Ziemi"
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE