Siedlecka uczelnia przygotowuje jeden z akademików na wypadek kwarantanny zbiorowej

2020-03-17 19:22
akademik siedlce
Autor: Joanna Soćko Izolatorium działało w jednym z akademików przy ulicy Żytniej

Nie na już, ale w razie potrzeby. Jeden z domów studenta przy ulicy Żytniej w Siedlcach ma służyć jako miejsce na ewentualne kwarantanny lub hotel dla służb ratunkowych, które będą zaangażowane w pomoc zakażonym koronawirusem.

O udostępnienie pomieszczeń akademika zwrócił się, do władz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, wojewoda mazowiecki.  Zdecydowano, że będzie to jeden z budynków przy ulicy Żytniej. – Aktualnie trwają ostatnie prace przygotowawcze przed przekazaniem. Osoby, które mieszkały na terenie tego akademika zostały przekwaterowane do innych domów studenta. W związku z tym, że aktualnie nie odbywają się na uniwersytecie zajęcia audytoryjne obłożenie akademików jest znacznie niższe niż w innym okresie roku akademickiego – tłumaczy Adam Bobryk, rzecznik prasowy siedleckiej uczelni. Opróżniony i wysprzątany akademik ma być gotowy do pełnienia swojej nowej funkcji jeszcze w tym tygodniu. – To nie znaczy, że będzie od razu wykorzystany, ma być przygotowany na taką ewentualność – zaznacza rzecznik. W domu studenta przy ulicy Żytniej są 204 miejsca.

Od 15 marca każdy wjeżdżający do Polski musi poddać się obowiązkowej kwarantannie. Wracający przestrzegają jej zasad w domach. Na wypadek gdyby nie było to możliwe przygotowywane są miejsca na organizację kwarantanny zbiorowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE