Koronawirus paraliżuje działanie urzędów. Ograniczenia potrwają do odwołania

2020-03-18 11:12
um siedlce
Autor: Joanna Soćko

Wyrywkowe mierzenie temperatury i ograniczony dostęp do poszczególnych wydziałów. W związku pandemią koronawirusa siedlecki magistrat wprowadza zaostrzenia dotyczące obsługi interesantów i pracy urzędników.

- Urzędnicy mają codziennie mierzoną temperaturę, wyrywkowym kontrolom poddawani są także petenci – mówi Aneta Krajewska, rzecznik prasowy siedleckiego magistratu. Wszystko po to, by zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Jeden z termometrów jest w Biurze Obsługi Interesanta i tam osoby, które stoją na wejściu po prostu wyrywkowo badają temperaturę naszym petentom, jak też osobom, które są na pierwszy rzut oka podejrzane, czyli np. czerwone czy mają pot na twarzy – tłumaczy. 

Petenci z gorączką czy kaszlem nie będą obsługiwani. Rzecznik urzędu apeluje, by jeśli to możliwe ograniczyć wizyty w urzędzie i przychodzić do placówki tylko w sprawach naprawdę pilnych. – Jeżeli chodzi o wydziały typu nieruchomości czy geodezja wcześniej należy na przykład umówić się telefonicznie i wtedy urzędnik będzie na tą osobę czekał – radzi rzecznik magistratu. Planując załatwianie urzędowych spraw warto także wziąć pod uwagę, że część pracowników ratusza wykonuje swoje obowiązki zdalnie, a kilkadziesiąt osób zostało w domu ze względu na konieczność opieki nad dziećmi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE