Korczew znów przeniesie się w czasie. Impreza „Magia lat 20.” już 24 września!

i

Autor: fot. Monika Półbratek Pod Pałacem w Korczewie znów będzie można oglądać zabytkowe auta i motocykle! / Zdjęcie archiwalne

Zapowiedź wydarzenia

Korczew znów przeniesie się w czasie. Impreza „Magia lat 20.” już 24 września!

2023-09-21 16:43

W niedzielę, 24 września, Korczew cofnie się w czasie o prawie sto lat, by choćby jeszcze jeden dzień spędzić w epoce jazzu. Na terenie przy Pałacu w Korczewie będzie można zobaczyć zabytkowe auta i motocykle, a także posłuchać muzyki z lat 20-tych i kilku koncertów. Odbędzie się też konkurs na najbardziej elegancki strój z epoki, a uczestnicy imprezy będą mogli spróbować smacznych dań korczewskich. Program imprezy jest bogaty w atrakcje!

Harmonogram wydarzenia:

  • 13:00 – 13:30 Pokaz jazdy konnej w strojach z epoki
  • 13:30 – 14:00 Rozpoczęcie imprezy
  • 14:00 – 14:15 Pokaz tańca towarzyskiego lata 20
  • 14:15 – 14:30 Konkurs „Elegancja w stylu lat 20-tych” w kategorii DAMA oraz GENTLEMAN (wybory przez publiczność)
  • 14:30 – 15:30 Koncert Zespołu „Voice Band & Ewelina Flinta”
  • 15:30 – 15:45 Rozstrzygnięcie konkursu „Elegancja w stylu lat 20-tych” oraz wręczenie nagród dla wybranej DAMY oraz GENTLEMANA
  • 15:45 – 16:00 Pokaz tańca towarzyskiego lata 20
  • 16:00 – 16:45 Koncert „Kapela Retro” działająca przy Sokołowskim Ośrodku Kultury
  • 16:45 – 17:00 Pokaz tańca towarzyskiego lata 20
  • 17:00 – 18:00 Koncert zespołu „Gentle Swing”

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie znajdą się w programie. Organizatorzy, którymi tradycyjnie są Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” w partnerstwie z Gminą Korczew oraz Fundacją Pałac w Korczewie, przygotowali więcej niespodzianek. Chcą też wypromować turystycznie miejsce, w którym co roku organizowane jest wydarzenie.

Impreza odbywa się w otoczeniu Pałacu w Korczewie, który dwa lata temu dotknęła tragedia – część budynku spłonęła. Właściciele dbają jednak o to, by on dalej świecił swoim blaskiem. Chcemy to uwypuklić i spotkać się w tym miejscu, by powspominać tam lata 20. przy współorganizacji takiego festynu. Odbędą się tam różnego rodzaju występy zespołów i pokazy konne. Będzie można się też przebrać, do czego bardzo zachęcam, ze względu na konkurs na najbardziej elegancki strój z epoki, z atrakcyjnymi nagrodami – informuje Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew. Jak dodaje, oprócz zabytkowych samochodów i motocykli, na przybyłych będą czekać inne atrakcje: Będzie można się przelecieć paralotnią! Uruchomiona zostanie również przeprawa promowa, z której będzie można wrócić na imprezę meleksem. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i stoisk z lokalnymi specjałami kulinarnymi, a oprócz tego będzie możliwość zwiedzenia pałacyku Syberia i wysłuchania przewodnika, opowiadającego historię miejscowości Korczew.

Impreza „Magia lat 20.” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 24 września, w ogrodzie przy pałacu w Korczewie. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2023”. Partnerem wydarzenia jest też Samorząd Województwa Mazowieckiego, a imprezę objął swoim patronatem honorowym Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Korczew znów przeniesie się w czasie. Impreza „Magia lat 20.” już 24 września!

i

Autor: fot. Organizatorzy
Sonda
Lubisz modę lat 20-tych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE