Klub Szachowy Skoczek zaprasza na Szachowe Mistrzostwa Gminy Siedlce

i

Autor: fot. Klub Szachowy Skoczek Siedlce

Klub Szachowy Skoczek zaprasza na Szachowe Mistrzostwa Gminy Siedlce

2023-03-16 13:21

Młodych lokalnych graczy Klub Szachowy Skoczek Siedlce zaprasza w najbliższy weekend na Szachowe Mistrzostwa Gminy Siedlce. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 marca w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni szachiści z miasta i regionu.

– Szachowe Mistrzostwa Gminy Siedlce to impreza, która została sfinansowana z budżetu gminy Siedlce i jest otwarta dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich, łącznie z dziećmi i młodzieżą spoza gminy. Będą klasyfikacje wiekowe. Podczas imprezy będzie też można uzyskać wyższe rangi szachowe, tzw. kategorie szachowe. Każdy uczestnik rozegra siedem partii. Serdecznie zapraszamy do udziału! – mówi Tomasz Sikorski, prezes Klubu Szachowego Skoczek Siedlce.

Cele wydarzenia:

  • Rywalizacja sportowa,
  • Wyłonienie mistrzów Gminy Siedlce,
  • Wyłonienie reprezentacji regionu na Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów III i IV liga (przydział do klubowych drużyn),
  • Możliwość uzyskania V i IV kategorii szachowej.

Klasyfikacje wiekowe:

  • szkoły podstawowe – chłopcy klasy V-VIII
  • szkoły podstawowe – dziewczęta klasy V-VIII
  • szkoły średnie – chłopcy klasy I-IV
  • szkoły średnie – dziewczęta klasy I-IV

Organizatorami wydarzenia są: Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce, Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach, Urząd Gminy Siedlce, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Mistrzostwa odbędą się w najbliższą sobotę, 18 marca, w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach, w godz. od 10.00 do 18.00. Więcej informacji i link do zapisów na stronie: www.skoczeksiedlce.pl.

Sonda
Co wolisz: warcaby czy szachy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE