Ile projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło z subregionu siedleckiego?

2021-05-11 11:23
Od lewej: Marta Milewska, marszałek Adam Struzik i Sara Michalska
Autor: UMWM Na zdjęciu, od lewej: Marta Milewska, marszałek Adam Struzik i Sara Michalska

70 w puli ogólnowojewódzkiej i 182 w puli podregionalnej, czyli łącznie 252 projekty zostały w tym roku zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Z subregionu siedleckiego wpłynęło 14 projektów. To niewiele w porównaniu z innymi podregionami województwa.

Najbardziej aktywny był subregion warszawski zachodni, zostało złożonych aż 35 projektów. Na drugim miejscu swoją aktywność pokazał podregion radomski, który złożył aż 30 projektów. Następnie podregion warszawski wschodni – 24 projekty, podregion Miasta Stołecznego Warszawy – 21 projektów. Potem mamy ex aequo subregiony płocki i ciechanowski – po 17 projektów, podregion siedlecki – 14 projektów, żyrardowski – 13 i ostrołęcki – 11 projektów. Wzorem lat ubiegłych mieliśmy kilkanaście kategorii tematycznych. Największe zainteresowanie odnalazły projekty związane z transportem zbiorowym i drogami publicznymi – aż 54 projekty. Druga kategoria, która cieszyła się powodzeniem, to była edukacja publiczna – 48 projektów, a na trzecim miejscu promocja i ochrona zdrowia – informuje Sara Michalska, z-ca dyrektora Departamentu Organizacji w Urzędzie Marszałkowskim.

Podobnie jak w roku ubiegłym zgłoszone zostały także projekty dotyczące kultury i ochrony zabytków, zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, kultury fizycznej i turystyki oraz bezpieczeństwa publicznego. Od 4 maja trwa ocena formalna wszystkich złożonych wniosków.

W zeszłym roku wpłynęła podobna liczba projektów, ponad 250. Jesteśmy już zaawansowani w realizacji projektów z roku 2020, a teraz chcemy poprzez ocenę merytoryczną i poddanie pod głosowanie na przełomie sierpnia i września, wyłonić projekty na następny rok. Zarezerwowaliśmy analogiczną kwotę w budżecie województwa mazowieckiego, czyli 25 mln zł. Przypomnę, że będziemy realizowali projekty inwestycyjne do miliona złotych, a także projekty nieinwestycyjne, dotyczące różnego rodzaju projektów społecznych, programów edukacyjnych czy kulturalnych, promocji zdrowia czy profilaktyki, które nie powinny przekraczać 200 tys. zł. Wszystko jeszcze jest przed nami. Zachęcam bardzo tych wszystkich, którzy złożyli projekty, żeby teraz aktywnie promowali swoje zgłoszenia – mówi marszałek Adam Struzik.

Im więcej głosów mieszkańców regionu zbierze dany projekt, tym większa szansa, że zostanie zrealizowany. Szczegółowe informacje o tegorocznych projektach poznamy po zakończeniu ich oceny formalnej, pomiędzy 18 a 30 czerwca. Głosowanie rozpocznie się 23 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie bom.mazovia.pl.

Zobacz na filmie, jak wygląda nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siedlcach
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE