Grupa uczniów w ferie zadba o najstarszych siedlczan. Uchronią ich przed oszustami

2020-02-07 11:58
Olabogababciu
Autor: Olabogababciu Twórcy programu Olabogababciu

Kampania społeczna - Olabogababciu powstała, aby nagłośnić narastający problem społeczny, jakim są oszustwa lub wszelkiego rodzaju wyłudzenia dotyczące seniorów. Projekt powstał pod koniec 2018 roku i był prowadzony w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przez grupę uczniów siedleckiego „Ekonomika”. W ferie po raz kolejny zapraszają seniorów na warsztaty.

Mamy na celu uświadomić i przestrzec naszych kochanych dziadków i babcie przed oszustami ale nie tylko. Podczas spotkań seniorzy dowiadują się o podstawach bezpieczeństwa w bankowości, funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach opowiada o sposobach działania oszustów. Nasz zespół projektowy przedstawia krótkie scenki rodzajowe opowiadające o metodach wyłudzeń “Na wnuczka” oraz “Na akwizytora” - informują uczniowie. Dodatkowo seniorzy zostaną przeszkoleni z zakresu rozpoznawania autentyczności banknotów.


Warsztaty dla babć i dziadków w ramach akcji Olaboga Babciu odbędą się w czterech terminach. 11, 13, 18 oraz 20 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach. Każde spotkanie będzie rozpoczynało się o godz. 12.00.


Udział w warsztatach jest możliwy dla każdego. Wcześniej należy skontaktować się organizatorami. Najlepiej przez ich fanpage Olabogababciu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE