Kadra i uczniowie Szkoły Podstawowej w Grali Dąbrowiźnie w gminie Skórzec do 15 listopada układają flagę Polski z nakrętek od butelek

i

Autor: fot. Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie W akcję Tomka Skóry włączyła się kadra i uczniowie Szkoły Podstawowej w Grali Dąbrowiźnie. Do pomocy zachęcają wszystkich mieszkańców regionu!

Gmina Skórzec: układają flagę Polski z białych i czerwonych nakrętek. Pomożecie?

2021-11-12 11:53

„Dla Ciebie Polsko – układamy, pomagamy” – to tytuł patriotycznej, a jednocześnie charytatywnej akcji w gminie Skórzec. Lokalny społecznik Tomek Skóra wraz z kadrą i uczniami Szkoły Podstawowej w Grali Dąbrowiźnie układają flagę Polski z plastikowych korków od butelek, oczywiście takich w kolorze białym i czerwonym. Do końca tygodnia do włączenia się w akcję zachęcają mieszkańców regionu.

Skąd pomysł na flagę Polski z korków od butelek?

Na pomysł układania flagi Polski z nakrętek plastikowych wpadłem już ponad rok temu, jednak obostrzenia covidowe i brak imprez zbiorowych zatrzymały moje inspiracje. W tym roku udało się ruszyć temat. Wspólnie z wychowawcami i uczniami Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie spróbowaliśmy naszych sił w tym kierunku – wyjaśnia Tomek Skóra, kawaler Orderu Uśmiechu i organizator akcji.

Do pomocy w inicjatywie mogą się włączyć wszyscy chętni, którzy mają w domu plastikowe nakrętki, zwłaszcza takie w kolorach białym i czerwonym. Wystarczy, że przyniosą je na teren szkoły do piątku, 19 listopada. Początkowo akcja miała trwać do poniedziałku 15 listopada, ale ze względu na duże zainteresowanie, organizatorzy podjęli decyzję o jej przedłużeniu. Układanie flagi jest jednak pracochłonnym procesem, więc każda pomoc bardzo się przyda. Zebrane korki zostaną zaś później przekazane na szlachetny cel.

Plastikowe nakrętki wesprą zbiórkę charytatywną

Zebrane nakrętki przekażemy na zbiórkę dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Do tej pory najwięcej czasu zajmowało nam samo segregowanie nakrętek według kolorów. Wiemy już, że na jeden metr kwadratowy potrzeba nam około tysiąca nakrętek. Mamy zamiar ułożyć flagę o wymiarach min. 10 metrów kwadratowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjechania w najbliższych dniach do Szkoły Podstawowej w Grali i dołożenia swoich nakrętek do naszej wspólnej flagi – zachęca Tomek Skóra.

Finał akcji odbędzie się w piątkowe popołudnie, 19 listopada. Wtedy utworzona z korków flaga zostanie dokładnie zmierzona. Następnie nakrętki zostaną zebrane i przekazane pracownikom dziecięcego hospicjum w Siedlcach.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?