Gmina Siedlce: biblioteka za 5 mln zł powstaje w Stoku Lackim [FOTO]

2022-06-02 14:05
Gmina Siedlce: biblioteka za 5 mln zł powstaje w Stoku Lackim
Autor: fot. Monika Półbratek

Będzie przestronna, wygodna dla czytelników i uczestników autorskich spotkań. Mowa o nowej bibliotece, której budowa rozpoczęła się ostatnio na terenie gminy Siedlce. To jedna z trzech inwestycji, które są realizowane w gminie dzięki rządowej dotacji z Polskiego Ładu. Nowa przestrzeń dla czytelników ze Stoku Lackiego i okolicznych miejscowości będzie też posiadać czytelnię.

– W pierwszym rozdaniu środków z Polskiego Ładu otrzymaliśmy dotację na realizację trzech inwestycji. Jedną z nich jest budowa biblioteki gminnej wraz z zapleczem i czytelnią w Stoku Lackim. Jej budowa już się rozpoczęła. Będzie kosztowała prawie 5 mln zł bez paru złotówek. Jest to dla nas ważne zadanie, bo mamy kilka filii bibliotek – w Białkach, w Pruszynie, w Wołyńcach, w Opolu Nowym i w Strzale, a to będzie biblioteka główna z dużą salą i czytelnią, która pomieści 200 osób – informuje Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

W gminie rozpoczęła się już realizacja także pozostałych dwóch inwestycji, na które samorzą pozyskał dofinansowanie z programu rządowego – ruszyła budowa nowej hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale i zaczyna się remont dworku w Ostrówku. Wszystkie trzy zadania mają zostać wykonane do końca czerwca 2023 roku.

Sonda
Czy znasz książki Olgi Tokarczuk, polskiej noblistki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE