Gmina Kotuń: wkrótce V Festiwal Pieroga w Pierogu. Czyje pierogi będą najsmaczniejsze?

2022-08-17 7:55
Gmina Kotuń: wkrótce V Festiwal Pieroga w Pierogu. Kto przyrządzi najsmaczniejsze danie?
Autor: fot. Urząd Gminy Kotuń

Przed nami wyjątkowe święto dla smakoszy i szansa na pokazanie swoich umiejętności kulinarnych – V Festiwal Pieroga w Pierogu. A to wszystko w ostatni weekend sierpnia na terenie gminy Kotuń. Do 21 sierpnia do Urzędu Gminy Kotuń mogą się zgłaszać drużyny, które chcą przyrządzić pierogi i wziąć udział w konkursie na najsmaczniejsze danie. W niedzielę, 28 sierpnia o 15.00 będzie można spróbować ich pierogów w miejscowości Pieróg. Nie zabraknie także koncertów.

– Bardzo serdecznie zapraszamy 28 sierpnia o godz. 15.00 do miejscowości w naszej gminie, która nosi nietypową nazwę Pieróg, na V Festiwal Pieroga w Pierogu. Organizujemy wtedy konkurs na najlepsze pierogi w gminie Kotuń. Zwykle udział bierze do ok. 10 drużyn. Zgłoszenia przyjmujemy już teraz. Zakończenie przyjmowania zgłoszeń będzie na tydzień przed wydarzeniem, ponieważ musimy przygotować stanowiska. Gwarantujemy wszystkie produkty, a zgłoszone drużyny muszą tylko przyjechać ze swoim własnym farszem do pierogów. Dla każdej z nich przewidujemy oczywiście upominki. Później odbędzie się koncert i występy artystyczne. Będzie wspaniała zabawa i pyszne jedzenie, zapraszamy! – mówi Katarzyna Filim, pracownik Urzędu Gminy Kotuń i organizatorka imprezy.

Festiwal ma służyć promocji gminy Kotuń i tradycji Mazowsza, które są związane z tą częścią regionu. Pod okiem fachowców będzie można się tam nauczyć m.in. tradycyjnego sposobu lepienia pierogów, który jest coraz mniej pamiętaną sztuką. Uczestnicy będą też mieli możliwość skosztowania świeżo przyrządzonych dań.

– Oprócz konkursu lepienia pierogów odbędzie się sporo ciekawych wydarzeń towarzyszących – animacje dla dzieci, muzyka i koncerty, integracja. Serdecznie zapraszamy! – dodaje Grzegorz Góral, wójt gminy Kotuń.

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w pierogowej rywalizacji, mogą zgłaszać swój udział w Urzędzie Gminy Kotuń najpóźniej do końca tygodnia (czyli do 21 sierpnia).

piąty Festiwal Pieroga w Pierogu już 28 sierpnia
Autor: fot. Urząd Gminy Kotuń
Sonda
Czy lubisz pierogi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE