Gmina Korczew: plany na inwestycje w miejscowościach, w których działały PGR-y

2021-02-11 16:02
Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew
Autor: Monika Półbratek Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew

Gmina Korczew stara się o dotację na inwestycje w miejscowościach, w których kiedyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Złożyła już w tej sprawie wniosek do programu rządowego, który realizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W jego ramach jedna gmina może pozyskać dotację w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł. Inwestycje mają służyć poprawie jakości życia mieszkańców. Dotyczyłyby trzech miejscowości w gminie.

– W Starym Bartkowie chcemy pobudować oczyszczalnię kontenerową przy blokach, ponieważ tam takiej oczyszczalni nie mamy. W Józefinie chcemy zrobić drogę dojazdową dla mieszkańców, a w Szczeglacinie chcemy wyremontować świetlicę – wyjaśnia Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew.

Warto dodać, że prowadzony przez KOWR program, w ramach którego do 12 lutego można składać wnioski o tego rodzaju zadania w popegeerowskich miejscowościach, wchodzi w skład Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Najdroższą z trzech inwestycji, o które ubiegają się władze gminy, będzie ta związana z budową oczyszczalni.

– Na budowę oczyszczalni kontenerowej w Bartkowie założyliśmy kwotę ok. trzech milionów złotych. Na drogę w kierunku Józefina od ok. 1 mln 300 tys. do 1,5 mln zł, a na remont świetlicy w Szczeglacinie – ok. 500-700 tysięcy – dodaje wójt.

Łączna kwota wszystkich inwestycji, o które wnioskowała gmina, to blisko pięć milionów złotych.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
ESKA XD #015
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE