Energa Grupa Orlen wspiera Mobilną Akademię MKP Pogoń Siedlce. Wspólnie zapraszają na imprezę z okazji Dnia Dziecka [AUDIO]

2022-05-30 15:04
Energa S.A. wspiera Mobilną Akademię Pogoń Siedlce. Wspólnie zapraszają na imprezę z okazji Dnia Dziecka
Autor: fot. MKP Pogoń Siedlce

Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce pozyskał nowego partnera i sponsora. Jest nim spółka Energa Grupa Orlen. Nowy sponsor klubu objął swoim wsparciem projekt Mobilnej Akademii Pogoni Siedlce. W ramach tego projektu siedlecka Pogoń będzie obecna w całym regionie. Zawodnicy i trenerzy będą odwiedzać różne pobliskie miejscowości i spotykać się z młodymi kibicami. Wspólnie z Energą klub organizuje też 4 czerwca otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

POSŁUCHAJ o współpracy MKP Pogoń Siedlce z Energą. Jaką imprezę szykują wspólnie na Dzień Dziecka? Co zarząd planuje na nowy sezon?

– Jako Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce planujemy szereg wydarzeń. Ostatnio została podpisana umowa o współpracy pomiędzy naszym klubem a spółką Energa Grupa Orlen która ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży w Siedlcach i miejscowościach ościennych. Projekt dotyczy inicjatywy zapoczątkowanej w lipcu zeszłego roku – Mobilnej Akademii Pogoni Siedlce. Jako klub zauważyliśmy duże zapotrzebowanie na aktywację sportową młodzieży, a położenie Siedlec i klubów, które są w naszym regionie, sprzyja takim inicjatywom. Pogoń jest największym klubem regionu, jest też szereg drużyn w miejscowościach ościennych i kilka miejsc, gdzie nie ma klubów, a jest zapotrzebowanie na to, by dzieci i młodzież odciągnąć od komputera i zachęcić do gry w piłkę nożną. Mamy wielu młodych kibiców w takich miejscowościach jak Mokobody, Przesmyki, Suchożebry, Stoczek Łukowski, Międzyrzec Podlaski... Wszędzie tam Pogoń Siedlce chce docierać i wychodzić z inicjatywami takimi jak Mobilna Akademia – informuje Grzegorz Koprukowiak, manager MKP Pogoń Siedlce.

By dotrzeć do lokalnej młodzieży i jej rodziców z miasta i regionu, a także umożliwić dobrą zabawę całej społeczności siedleckiej Pogoni, 4 czerwca zarząd Klubu zaprasza na tradycyjną już, dużą otwartą imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się na siedleckim stadionie. Będzie to piknik rodzinny, połączony z zawodami piłkarskimi dla dzieci i rodziców. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni.

Później, w okresie wakacyjnym, siedlecka Pogoń wyjedzie w teren, by zwiedzając okoliczne miejscowości, promować w regionie klub, trenowanie piłki nożnej i zdrową aktywność fizyczną, a jednocześnie wchodzić w bliższe relacje z innymi lokalnymi klubami. Gdzie będzie można spotkać Mobilną Akademię Pogoni Siedlce? Jakie są plany zarządu klubu na kolejny sezon? Więcej na ten temat można usłyszeć w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wczytuje lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę i/lub włączyć podcast na komputerze).

Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE