Dwie ofiary śmiertelne. Tragiczny bilans weekendu [AKTUALIZACJA]

2022-09-27 9:23
Pociąg
Autor: Magda Szewczuk

Siedleccy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków kolejowych, do jakich doszło w miniony weekend, na terenie powiatu siedleckiego. W obu przypadkach zginęli piesi znajdujący się na torach, którzy zostali potrąceni przez pociąg.

- Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 24 września wieczorem w pobliżu miejscowości Wojnów. Po godz. 20.00 pociąg relacji Warszawa-Białystok potrącił znajdującego się na torach 47- latka, mieszkańca pobliskiej  miejscowości. Pieszy zginął na miejscu. Drugi wypadek miał miejsce  w Siedlcach. W niedzielę, 25 września,  przed godz. 6.00 rano.  Pociąg relacji Czeremcha-Siedlce potrącił siedzącego na torach 31-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, gdzie pomimo udzielenia pomocy medycznej zmarł. Sprawdzono stan trzeźwości maszynistów, obaj byli trzeźwi – poinformowała nadkom. Agnieszka Świerczewska z KMP w Siedlcach.

Prowadzone są postępowania przygotowawcze mające na celu  wyjaśnienie wszystkich okoliczności zaistniałych  wypadków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE