Czy w Żelkowie Kolonii – ulatnia się gaz? Dlaczego stoją tam wozy strażackie?

2022-12-08 10:41
Czy w Żelkowie Kolonii – ulatnia się gaz? Dlaczego stoją tam wozy strażackie? ćwiczenia strażackie
Autor: fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Na ulicy Przemysłowej w miejscowości Żelków Kolonia pod Siedlcami trwają ćwiczenia z udziałem straży pożarnej. Nie doszło tam do awarii gazociągu i nie ulatnia się gaz, ale taki jest scenariusz ćwiczeń, jakie wykonują strażacy z grupy chemicznej oraz pracownicy jednego z zakładów.

– Dzisiaj w jednej z firm przy ul. Przemysłowej w Żelkowie Kolonii odbywają się ćwiczenia straży pożarnej. W założeniu do ćwiczeń jest emisja niebezpiecznego gazu. W akcji uczestniczą zastępy straży pożarnej ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego Siedlce. Proszę się nie obawiać, nic złego się nie stało i nie ulatnia się gaz, to tylko ćwiczenia! – uspokaja mieszkańców mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Prywatna firma, przy której odbywają się ćwiczenia, wykorzystuje w procesie produkcji gaz, a konkretnie amoniak, więc tego rodzaju szkolenie jest tam potrzebne ze względów bezpieczeństwa. Dzięki niemu, zarówno pracownicy zakładu, jak i strażacy z grupy chemicznej będą mogli szybko zareagować i sprawnie prowadzić działania ewakuacyjne i ratownicze w przypadku prawdziwego zagrożenia.

Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE