Czy siedlczanie boją się, że koronawirus może dotrzeć do miasta? Czy ich zdaniem warto się go bać?

2020-02-10 11:51
Korona wirus Wrocław
Autor: Pixabuy

Niektórzy z jego powodu wpadają w panikę, inni ze spokojem obserwują rozwój wydarzeń – mowa oczywiście o reakcjach na informacje o chińskim koronawirusie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak na doniesienia o rozprzestrzenianiu się choroby reagują mieszkańcy Siedlec. Więcej przeczytacie na Eska.pl Siedlce.

Zapytaliśmy siedlczan o to, czy boją się, że koronawirus mógłby dotrzeć do miasta i czy ich zdaniem warto bać się tej choroby?


- Trochę tak...

- Nie warto. Nie dotrze do nas.

- No, myślę, że jak każdego wirusa warto się bać. No, tutaj kwestia rozważenia realnego zagrożenia. Bo póki co, jesteśmy bezpieczni. No ale wiadomo, że w każdym momencie może się to zmienić. No i tutaj myślę, że takie elementarne zasady higieny, powinny na naszą sytuację wystarczyć. Jeżeli będziemy pamiętać o tym, żeby chociażby myć ręce czy unikać osób, które są chore i mają objawy takie widoczne. Natomiast myślę, że nie ma co siać paniki póki co, bo to chyba nie nasz rejon jest najbardziej zagrożony w tym momencie. (…) Mam gdzieś z tyłu głowy, że należy to brać pod uwagę, natomiast nie, myślę, że o strachu to w tym momencie nie możemy mówić.

- Nie. Na razie jestem tak pozytywnie nastawiona, że uważam, że nie doleci to do nas.

- Moje dziecko dziesięcioletnie jest bardzo zainteresowane rozwojem tej sytuacji na świecie. Niesamowicie boi się koronawirusa, jednak ja powiedziałam mu, że na świcie dziennie od zwykłej grypy umiera znacznie więcej ludzi niż od koronawirusa. Chociażby, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę osób ginących w wypadkach samochodowych, jest to liczba nieporównywalnie większa. Siedlce mają takie szczęśliwe położenie, że tutaj nas wiele wichur, powodzi, trąb powietrznych i wirusów omija. I mam nadzieję, że tak będzie jak najdłużej.

- odpowiadają mieszkańcy miasta. Większość z nich jest zatem na razie dobrej myśli. 

Siedlecki Sanepid uspokaja, że w razie pojawienia się koronawirusa w Siedlcach, oddział zakaźny Szpitala Miejskiego jest przygotowany na przyjęcie osoby zarażonej. Tymczasem wystarczy po prostu dbać o higienę, co może nas uratować także przed zarażeniem się zwykłą grypą czy przeziębieniem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE