Chciał zarabiać na sąsiadach, coś poszło nie tak...

2022-09-23 14:25
Sprzedawał z zyskiem piwo sąsiadom
Autor: fot. sxc.hu

Mieszkaniec powiatu łosickiego znalazł sprytny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Kupował piwo w markecie, a następnie odsprzedawał je z zyskiem sąsiadom.

- Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach przeszukali posesję należącą do 54-letniego mieszkańca gminy Łosice, ponieważ z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna może sprzedawać alkohol bez wymaganego zezwolenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 110 półlitrowych puszek z piwem i kasetę z bilonem. W trakcie czynności do podejrzewanego mężczyzny przyszło dwóch mieszkańców gminy, chcących kupić u niego trunek, co potwierdziło nielegalny proceder. Okazało się, że mężczyzna chcąc „dorobić” kupował piwo w markecie i odsprzedawał  po wyższej cenie, a ze względu na sporą odległość od sklepu potencjalnych klientów nie brakowało – wyjaśnia asp. Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, mieszkańcowi powiatu łosickiego sposób na szybki zarobek może zatem przynieść straty zamiast zysków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE