Bezpłatne badania i konsultacje. Dni otwarte w Siedleckim Centrum Onkologii

2021-02-03 11:26
onkologia_siedlce
Autor: fot. MSW w Siedlcach

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. To podstawa, by wygrać z rakiem – przekonują specjaliści z Siedleckiego Centrum Onkologii i zapraszają na bezpłatne badania. Okazją jest Światowy Dzień Walki Rakiem. W jego ramach w placówce organizowane są dni otwarte. Od dziś (3 lutego) do piątku można korzystać z darmowych porad i nie tylko.

- Będzie można w tych dniach skorzystać z konsultacji u lekarza urologa, chirurga onkologa i lekarza onkologa oraz zrobić badania profilaktyczne cytologię i mammografię, na które zapraszamy kobiety w określonych grupach wiekowych, które w przeciągu kilku lat nie wykonywały tych badań - mówi Barbara Jakubczyk z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, przy którym działa ośrodek onkologii.

Co ważne, konsultacje odbywają się bez zapisów. To dobry moment na zadbanie o swoje zdrowie i przypomnienie jak ważna jest profilaktyka, o której w dobie pandemii wiele osób zapomina.

- W dobie innych problemów medycznych, nie odpuszcza nam problem chorób onkologicznych jako takich, w związku z tym niezwykle istotną rzeczą jest to, żeby kłopotów onkologicznych, które mogą sugerować poważne choroby onkologiczne nie odkładać i wyjaśniać je, a ewentualnie leczyć je jak najszybciej - podkreśla Paweł Piotrowski, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej w Siedleckim Centrum Onkologii i zapewnia, że szpitale na pierwszym miejscu stawiają na bezpieczeństwo pacjentów.

Szczegółowy harmonogram dni otwartych w Centrum na plakacie, który znajdziecie pod artykułem.

dni otwarte
Autor: JS
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE