Bezdomne zwierzaki z Siedlec i okolic czekają na nowych właścicieli! [AUDIO]

2020-11-17 17:55
piesio
Autor: Gabinet Weterynaryjny Piesio

Potrzebują ciepła, domu i bliskości – bezpańskie zwierzęta z siedleckiej przechowalni czekają na rodziny, które zechcą je adoptować. W październiku oraz listopadzie psów i kotów przybywa tam w bardzo szybkim tempie. Ostatnio, do Gabinetu Weterynaryjnego „Piesio”, który na mocy umowy z magistratem tymczasowo zajmuje się bezdomnymi zwierzętami z Siedlec i okolicznych gmin, w ciągu dwóch dni trafiło 15 psów. Znalezienie domu dla tak wielu zwierzaków nie jest łatwe.

– Na fanpage'u gabinetu na Facebooku są publikowane zdjęcia zwierząt, które można adoptować. Mamy bardzo dużo psów i kotów. Wszystkie są przewspaniałe, przecudowne do kochania. I potrzebują tego ciepełka, które niejednokrotnie ciężko znaleźć (…) Gorąco zachęcam do adopcji. Teraz jesteśmy w domu, zdarza się, że nie mamy co robić, czy też nasze dzieci, więc to jest fajna opcja. Nawet stworzenie domu tymczasowego dla kotów czy psiaka. To jest coś fajnego – podarować tę moc, podarować to ciepło, bo zwierzaki naprawdę ich potrzebują! – apeluje Julia Nowak, pracownik gabinetu Piesio i wolontariuszka w przechowalni zwierząt.

Warto jednak przy tym pamiętać, że adopcja zwierzaka lub zapewnienie mu domu tymczasowego, to duża odpowiedzialność. Zwierzę musi mieć zapewnione odpowiednie warunki, choćby własny kąt w czyimś mieszkaniu.

Przychodnia weterynaryjna chętnie przyjmie także wsparcie nowych wolontariuszy, którzy mieliby ochotę wyprowadzać bezdomne psy na dłuższe spacery. Więcej o pracy przechowalni i zwierzakach, które szukają właścicieli, usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

Posłuchaj więcej o pracy siedleckiej przechowalni dla bezpańskich zwierząt, w której można adoptować zwierzaka lub stworzyć dla niego dom tymczasowy:
ESKA XD #010
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE