umowa

i

Autor: Joanna Soćko

Będzie cieplej i ekologiczniej. Prawie 4 mln zł na termomodernizację szpitala wojewódzkiego

2022-06-27 15:57

Ma obniżyć koszty ogrzewania i wpłynąć na jakość powietrza w regionie. Siedem budynków Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach przejdzie termomodernizację. W realizacji inwestycji pomoże unijna dotacja.

Zakres prac jest duży. - To będzie kompleksowa termomodernizacja - zapowiada Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. - Termomodernizacja, która obejmuje również odbudowę wszystkich dachów, co jest bardzo ważne, bo część budynków jest już leciwych i mieliśmy z tym problemy - dodaje.

W planach jest nie tylko docieplenie dachów, stropodachów i ścian zewnętrznych, ale też wymiana drzwi wejściowych, montaż pomp ciepła, zmiana oświetlenia w budynkach na energooszczędne, pojawi się też instalacja fotowoltaiczna. - To dla szpitala oznacza gigantyczne oszczędności, dlatego że tak przygotowany obiekt zużywa mniej energii, w czasie kiedy tak droga jest energia to bardzo ważne przedsięwzięcie, no i przy tym dbamy o środowisko - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Decyzją zarządu Mazowsza do szpitala trafi prawie  4 mln zł. Dziś (27 czerwca) podpisano umowę w tej sprawie. - Inwestycja jest na ponad 11 milionów złotych, z tego ponad 7 milionów to jest wkład własny województwa mazowieckiego, my jako samorząd województwa staramy się wspierać nasze jednostki, które sięgają po środki - zarówno unijne, jak i rządowe i zabezpieczać im wkład własny, żeby też promować tych którzy są aktywni, którzy walczą o pieniądze z zewnątrz, a nie tylko biorą od województwa - dodaje Janina Ewa Orzełowska z zarządu Mazowsza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to termomodernizacja rozpocznie się na przełomie tego roku i potrwa do końca przyszłego.  

umowa_2

i

Autor: Joanna Soćko

Jak naprawdę nazywa się Cleo, Sanah, Kayah i inni?

Pytanie 1 z 12
Cleo tak naprawdę nazywa się...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE