Zmiany na DK9 w Rudnej Małej. Jak dojechać do Rzeszowa?

i

Autor: GDDKiA

Zmiany na DK9 w Rudnej Małej. Jakie są objazdy?

2023-01-30 13:40

Od poniedziałku 30 stycznia zamknięta dla ruchu zostanie droga krajowa nr 9 na odcinku Głogów Małopolski-Rzeszów. Ma to związek z pracami prowadzonymi przez PKP PLK. Dla kierowców zaplanowany został objazd. Pracę potrwają maksymalnie dwa tygodnie.

Montaż wiaduktu kolejowego. Utrudnienia w ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie poinformowała o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 9, na odcinku Głogów Małopolski – Rzeszów. To wszystko przez montaż konstrukcji wiaduktu kolejowego.

Zamknięcie drogi nastąpi w dniu 30 stycznia br. przewidywany termin ponownego otwarcia ruchu to 13 lutego br. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do ustawionych tymczasowych znaków informujących o objazdach – informuje Gmina Głogów Małopolski.

Zaplanowane objazdy

Z związku z pracami ruch drogowy zostanie skierowany na objazd:

  • skrzyżowanie DK9 z DW869 – węzeł Jasionka S19,
  • węzeł Jasionka S19 – węzeł Rzeszów Wschód A4,
  • węzeł Rzeszów Wschód A4 – węzeł Rzeszów Północ DK9.

Po zjeździe z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, zamknięta będzie droga w kierunku Głogowa Małopolskiego. Kierowcy jadący od Rzeszowa skierowani zostaną na objazd przez węzeł Rzeszów Wschód na A4, a następnie na drogę S19, gdzie na węźle Jasionka możliwy będzie zjazd na DW869. Tamtędy kierowcy dojadą do skrzyżowania, gdzie następnie skręcą w stronę Głogowa Małopolskiego. Podróżując w stronę Rzeszowa objazd prowadzony będzie drogą ekspresową S19. Wszystkie drogi zostaną odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Finał WOŚP w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE