Żar wedrze się do Polski od zachodu. Od poniedziałku powrót upałów!

2022-07-24 21:28
Żar wedrze się do Polski od zachodu. Od poniedziałku powrót upałów!
Autor: wxcharts.com/screen

W poniedziałek od zachodu napłynie do Polski ciepłe powietrze i miejscami temperatura w ciągu dnia dojdzie do 34 stopni Celsjusza - powiedział PAP Szymon Ogórek z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Za to od wtorku w północnej, centralnej, południowej i wschodniej części naszego kraju możliwe są burze z gradem.

Jak przekazał Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, po jednodniowym i niewielkim spadku temperatur w niedzielę, w poniedziałek do Polski wracają upały.

- W całym kraju będzie słonecznie i bez opadów. Wzrost zachmurzenia przewidywany jest dopiero wieczorem na krańcach zachodnich i północno-zachodnich. Do Polski napłynie cieplejsze powietrze i ponownie, miejscami będzie upalnie. Najchłodniejszym miejscem będą Suwałki z temperaturą 24 stopni Celsjusza. W centrum kraju spodziewamy się 29 stopni, a na krańcach zachodnich do 34 stopni - powiedział Szymon Ogórek.

We wschodniej połowie kraju wiał będzie słaby wiatr. W zachodniej może być okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą

Żar wleje się od zachodu. We wtorek możliwe burze z gradem

Prognoza ostrzeżeń IMGW przewiduje burze na całej wschodniej ścianie Polski. Alertem objęto także północną, południową oraz centralną część kraju. Ostrzeżenia dla zdecydowanej większości Polski obowiązują od wtorku od godziny 7.30, do środy do godziny 7.30.

Od wtorku w Polsce możliwe burze z gradem. Prognoza ostrzeżeń IMGW
Autor: Meteo IMGW-PIB Od wtorku w Polsce możliwe burze z gradem. Prognoza ostrzeżeń IMGW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE