Zakaz kąpieli na Żwirowni. Miasto zleciło badanie zbiornika

2022-08-05 11:13
Zakaz kąpieli na Żwirowni. Miasto zleciło badanie zbiornika
Autor: Google Street View Żwirownia. Popularne rzeszowskie kąpielisko

Z powodu zakwitu sinic w popularnym kąpielisku Żwirownia w Rzeszowie został wydany zakaz wchodzenia do wody i kąpieli. Kąpielisko zostało oznaczone czerwonymi flagami. Miasto zleciło już badania zbiornika, wyniki mają być w poniedziałek – poinformował w piątek Ratusz.

Marcin Piecyk z kancelarii prezydenta Rzeszowa przekazał, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie ma podejrzenie, że woda w kąpielisku Żwirownia nie nadaje się do kąpieli. - Przyczyną ma być zakwit sinic, czyli bakterii potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Z tego powodu zabrania się korzystania z miejskiego kąpieliska do odwołania – podkreślił Piecyk.

Sara James zachęca do słuchania piosenki Taka sama

Kąpielisko Żwirownia oznaczone czerwonymi flagami. Co to oznacza?

Marcin Piecyk przypomniał jednocześnie, że bakterie mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego zabrania się wchodzenia do wody. Zapewnił, że Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zlecił już badania wody w Żwirowni.

- Wyniki poznamy w poniedziałek. Wtedy zapadnie decyzja o otwarciu lub dalszym zamknięciu kąpieliska – zauważył.

Dodał, że Żwirownia została oznaczona czerwonymi flagami oznaczającymi zakaz kąpieli.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE