Zabawa zakończyła się tragedią. 14-latek wszedł na słup energetyczny! Porażony prądem spadł z kilku metrów

2021-08-25 12:37
Zabawa zakończyła się tragedią. 14-latek wszedł na słup energetyczny! Porażony prądem spadł z kilku metrów
Autor: Oliver Peters

Zabawa skończyła się tragedią. W Racławówce pod Rzeszowem 14-latek wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Jak ustaliła policja, młody mężczyzna stanął na podeście serwisowym i tam miał dotknąć kabla. Spadł z wysokości kilku metrów!

Wczoraj około godz. 20.30, policjanci zostali zawiadomieni o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny. Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. - Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego - informują rzeszowscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: PIOTRÓWKA: Ciągnik z pługiem przygniótł 62-latka. To kolejny taki wypadek w regionie!

14 latek dotknął kabla

Jak wstępnie udało się ustalić mundurowym, 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala. Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Mundurowi ustalili świadków i będą wyjaśniali szczegółowe okoliczności tego wypadku.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE