Wszyscy jesteśmy dziwni. Kolorowa parada dziwolągów przeszła przez Rzeszów

2022-05-14 16:59

Wszyscy jesteśmy dziwni. Pod takim hasłem ulicami Rzeszowa przeszła dzisiaj parada dziwolągów, wśród których można było znaleźć elfy, ludzi kwiaty czy prawdziwego smoka… z kozimi rogami. Głośna i kolorowa parada dziwolągów oficjalnie rozpoczęła 12-stą już edycję Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA.

Hasło przewodnie tegorocznej MASKARADY to gośćINNOŚĆ, gdzie INNOŚĆ rozumiana jest jako odmienność, różnorodność, a GOŚCINNOŚĆ - jako szacunek i ciekawość drugiego człowieka. Założeniem tej edycji jest, aby prezentowane spektakle, oprócz wysokiego poziomu artystycznego i interesującej strony formalnej, podejmowały temat szeroko pojmowanej INNOŚCI. Hasło to będzie interpretowane szeroko, prowokując do rozmowy na temat RÓŻNORODNOŚCI, TOŻSAMOŚCI i UWAŻNOŚCI i tego, jakie emocje budzi w nas nieznane.

Festiwalowe przedstawienia prezentowane będą na scenie Teatru Maska i Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

W ramach MASKARADY zaplanowane zostały także: warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz czytanie performatywne.

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej MASKARADY będzie Żywa Biblioteka organizowana przez Teatr wspólnie z Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. S. Barańczaka w Rzeszowie. Będzie to rzeszowska odsłona międzynarodowego projektu promującego ideę tolerancji, dialogu i poszanowania praw człowieka. Żywa Biblioteka odbędzie się w przestrzeniach Uniwersytetu Rzeszowskiego. Początek jutro o 14:00 w auli budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Pigonia 1, wstęp wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE