Wolisz e-booki? Nowych 29 czytników e-książek kupiła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie!

i

Autor: Pixabay.com

Wolisz e-booki? Nowych 29 czytników e-książek kupiła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie!

2021-02-15 11:30

Urządzenia wypożyczyć można na okres 30 dni z możliwością jego przedłużenia. Czytniki dostępne są m.in. w Wypożyczalni na Dąbrowskiego, Żeromskiego, filii nr 4, 6 i 10 oraz oddziale dla Dzieci i Młodzieży na Słowackiego.

Dobre wieści dla moli książkowych. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców kupiła blisko 30 kolejnych czytników e-booków. Te są wygodnym narzędziem umożliwiającym wypożyczanie i czytanie książek bez konieczności noszenia papierowych egzemplarzy. Co więcej- systematycznie też powiększa się liczba e-książek oferowanych do wypożyczenia przez rzeszowskie czytelnie.

Urządzenia oferowane w placówkach WiMBP w Rzeszowie mają 6-calowy ekran, dzięki czemu można komfortowo poruszać się po menu i przerzucać strony. Użytkownik może dopasować ustawienia temperatury barwowej do aktualnych warunków oświetleniowych, co pozwala zadbać o dobrą kondycję wzroku. Niewielkie rozmiary i waga sprzętu, a także obsługa wielu formatów plików sprawiają, że korzystanie z czytników jest bardzo funkcjonalne- wymienia zalety czytników Katarzyna Błajdo z rzeszowskiej Biblioteki.

Torebki, wachlarze, gorsety i buty-powiększa się kolekcja mody damskiej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie!
Sonda
Czy sporty ekstremalne są dla kobiet?

Aktualnie do dyspozycji czytelników jest blisko 60 urządzeń- pierwszych 30 kupionych zostało jeszcze w 2018r. dzięki dofinansowaniu z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Czytniki wypożyczyć można na okres 30 dni z możliwością jego przedłużenia.

Poniżej lista miejsc, gdzie można czytniki e-booków wypożyczyć:

  • Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a – 20 czytników,
  • Wypożyczalnia Muzyczna przy ul. Żeromskiego 2 – 4 czytniki,
  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 – 5 czytników,
  • Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 – 8 czytników,
  • Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 – 8 czytników,
  • Filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1 – 8 czytników,
  • Filia nr 13 przy ul. Iwonickiej 38 – 3 czytniki,
  • Filia nr 20 przy ul. Solarza 9a – 3 czytniki.
Posłuchaj, jak powstają bruzdy na twarzy i jak się ich pozbyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE