„Włóczykij” wróci do Jasła. Będzie nim można jechać do Krynicy-Zdrój

i

Autor: Pixabay

„Włóczykij” wróci do Jasła. Będzie nim można jechać do Krynicy-Zdrój

2021-12-21 14:15

"Włóczykij", czyli pociąg relacji Krynicy-Zdrój – Jasło. Do tej pory takim połączeniem można było się przejechać tylko w wakacje, ale trasa cieszyła się tak dużą popularnością, że koleje małopolskie zdecydowały się na uruchomienie połączenia również w okresie ferii zimowych.

„Włóczykij”, którym podczas wakacji z Jasła do Krynicy-Zdroju i z powrotem, tylko w okresie wakacyjnym, dokładnie od 3 lipca do 28 sierpnia u, podróżowało 3,5 tysiąca pasażerów, wróci na tory za trzy tygodnie. Z połączenia chętnie korzystali nie tylko mieszkańcy Jasła i okolic, lecz również wielu innych miejscowości, położonych na trasie jego przejazdu. Niewątpliwy sukces oferty, skłonił Koleje Małopolskie oraz władze samorządowe do tego, aby uruchomić połączenie również w okresie ferii zimowych.

CZYTAJ TAKŻE: Atak zimy na Podkarpaciu. W Bieszczadach drugi stopień zagrożenia lawinowego. Miejscami ponad metr śniegu

Kiedy pociągi zaczną kursować?

Pierwsze pociągi zaczną kursować już 6 stycznia i będą codziennie jeździły aż do 26 lutego. Pociąg odjeżdżał będzie ze stacji Jasło punktualnie o godz. 6:29. Zatrzyma się również na przystankach: Jasło-Niegłowice, Przysieki, Skołyszyn oraz Siepietnica. Planujcie jakiś ciekawy wyjazd na ferie? Zajrzyjcie na rozkład Kolei Małopolskich i skoczcie na małą wycieczkę „Włóczykijem”

W Rzeszowie zrobiło się zimowo