Wjechał motolotnią na drogę w Wilczej Woli. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu

2022-08-31 12:32
Wjechał motolotnią na drogę w Wilczej Woli. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu
Autor: KPP Kolbuszowa/materiały prasowe

W Wilczej Woli zatrzymano 62-latka, który na drogę publiczną wyjechał częścią motolotni, tzw. trajką. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu więc trafił na policyjny parking. W tym samym miejscu zaparkowało auto 24-latka, który prowadził samochód mimo zakazu i bez ważnego przeglądu. Obaj kierowcy zostali ukarani i odpowiedzą za swoje zachowanie.

W poniedziałek, około godz. 14.30, policjanci z posterunku w Raniżowie patrolowali ul. Rzeszowską w Wilczej Woli. Funkcjonariusze zauważyli pojazd typu „trajka”, który jest częścią składową motolotni, poruszający się drogą publiczną. Funkcjonariusze wylegitymowali 62-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który nim kierował.

- W trakcie czynności okazało się, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i nie posiada ubezpieczenia. Trójkołowiec trafił na policyjny parking, a jego kierowca poniesie odpowiedzialność m.in. za kierowanie po drodze publicznej pojazdem nie dopuszczonym do ruchu i bez obowiązkowego ubezpieczenia – informują policjanci.

Patrol Eska Summer City na Rynku w Rzeszowie

24-latek kierował skodą mimo zakazu i bez przeglądu

Podobne konsekwencje poniesie 24-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. W sobotę około godz. 22, jechał ulicą Szopena w Kolbuszowej. Na widok radiowozu szybko zjechał na pobocze, wysiadł i zaczął odchodzić od pojazdu.

- Policjanci podjęli wobec niego interwencję. W trakcie czynności okazało się, że kierowca skody posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a skoda nie posiada aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Samochód trafił na policyjny parking, a 24-latek odpowie za kierowanie wbrew sądowemu zakazowi oraz pozostałe wykroczenia przed sądem – czytamy w policyjnym komunikacie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE