Wampiriada na Uniwersytecie Rzeszowskim. Studenci podzielili się krwią [ZDJĘCIA]

2022-10-25 12:33

Na kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana trwa Wampiriada 2022. Studenci UR, ale nie tylko mogą przyjść na kampus i podzielić się krwią z potrzebującymi. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zostać krwiodawcą? Wyjaśniamy.

To charytatywny projekt NZS promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia – czytamy na stronie Wampiriady, We wtorek 25 października kolejna edycja tej akcji odbyła się na kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studenci mogli podzielić się krwią z potrzebującymi, a także przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Co roku organizowane są dwie edycje wiosenna i jesienna – mówi nam Dominika Kosteczko, tegoroczny koordynator Wampiriady w Rzeszowie.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać krwiodawcą?

- Żeby zostać krwiodawcą trzeba mieć ukończone 18 lat, mieć przy sobie dowód osobisty, być zdrowym, nie cierpieć na żadne przewlekłe choroby. Po tatuażu i piercingi trzeba odczekać pół roku – wyjaśnia Dominika.

I dodaje, że ważne informacje odnośnie wymagań znajdziemy na stronie RCKiK w Rzeszowie, które jest partnerem akcji.

Zobaczcie zdjęcia z jesiennej edycji Wampiriady 2022:

Urodzinowa Kumulacja w Radiu ESKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE