Wakacje za granicą: Ministerstwo Zdrowia odradza podróż w TE miejsca!

i

Autor: Unsplash/eva_darron

Wakacje za granicą: Ministerstwo Zdrowia odradza podróż w TE miejsca!

2020-08-06 7:20

Choć wakacje 2020 za granicą są możliwe, służby apelują o stosowanie się do zaleceń i zachowanie środków ostrożności. Resort zdrowia odradza podróże w niektóre miejsca. Czy wróci obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski?

Wakacje za granicą: Te miejsca odradza Ministerstwo Zdrowia

Mimo wzrostu zachorowań granice wciąż są otwarte, a kwarantanna po powrocie z zagranicznych wakacji nie jest obowiązkowa. Mimo to, resort zdrowia zaleca ostrożność, a podróże w niektóre miejsca dosłownie odradza. Mowa o Hiszpanii czy Bałkanach:

- Radziłbym ostrożność w planowaniu wakacji poza granicami Polski, szczególnie w tych regionach, w których obserwujemy wzrosty zakażeń koronawirusem, czyli np. Hiszpania lub Bałkany [...] Niestety, na Bałkanach też obserwujemy wzrosty. Trudno wymienić jeden kraj, teraz mamy zablokowane loty do Czarnogóry i np. do Luksemburga - mówił cytowany przez Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ.

Czy wróci kwarantanna po powrocie z zagranicy?

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego nie wiadomo, czy nie wróci obowiązkowa kwarantanna, a także, czy granice nie będą ponownie zamykane. Jedno jest pewne - podróżni o zmianach będą informowani z wyprzedzeniem:

- Na pewno nie uwięzimy turystów z dnia na dzień w Chorwacji czy w Hiszpanii, ta decyzja będzie z wyprzedzeniem, tak, żeby każdy mógł poradzić sobie ze swoją sytuacją i odpowiednio przygotować się do czasu, aż ta kwarantanna zacznie obowiązywać - wyjaśnił Adrusiewicz.

Ukraina wprowadza kwarantannę dla Polaków

Przypomnijmy, że Polska trafiła na "czerwoną listę" resortu zdrowia Ukrainy. Polacy będą musieli odbywać kwarantanną po przyjeździe do sąsiadów. W tym celu konieczne będzie zainstalowanie ukraińskiej aplikacji "Działaj w domu". O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? Posłuchaj:
Jak działa krwiodawstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE