W trakcie kradzieży postanowił się wykąpać i coś zjeść. Bezczelność złodzieja z Rzeszowa

2022-08-19 15:24
W trakcie kradzieży postanowił się wykąpać i coś zjeść. Bezczelność złodzieja z Rzeszowa
Autor: KMP Rzeszów

30-latek włamał się do jednego z mieszkań i nie tylko okradł właściciela, ale skorzystał z jego „gościnności” - wziął prysznic i zrobił sobie kanapki. Mężczyzna został spłoszony przez wracającego na mieszkanie właściciela i uciekając pozostawił swoje rzeczy, w tym dowód osobisty. To jednak nie koniec.

Członek gangu Olsena wylądował w Rzeszowie. Inaczej nie można opisać „wyczynu” 30-latka, który w ostatnich dniach włamał się do jednego z mieszkań na Baranówce. Mężczyzna w trakcie włamania postanowił się nieco rozgościć i zdecydował się na szybki prysznic i małą przekąskę. Do tego skusił go leżący na blacie pasztet i ogórki. Jego sielankę przerwał wracający do domu właściciel mieszkania. Niestety ucieczka była nie do końca dopracowana, bo włamywacz – ku sporym zaskoczeniu właściciela – zostawił na mieszkaniu buty, telefon komórkowy, dwa aplikatory insulinowe oraz swój dowód osobisty.

Na tym nie koniec, bo chwilę później mężczyzna usłyszał pukanie do drzwi. W progu ukazał mu się niedoszły włamywacz, który grzecznie poprosił o zwrot zostawionych przez siebie rzeczy. – Mężczyzna miał na sobie skradzione buty i czapkę. Zażądał od pokrzywdzonego zwrotu swoich rzeczy. Kiedy usłyszał, że o zdarzeniu została zawiadomiona policja, uciekł w nieznanym kierunku – tłumaczy podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Próbował tłumaczyć się na kilka sposobów

Okazało się, że 30-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, ale policjanci wytypowali powiązane z nim adresy. Kiedy sprawdzali jeden z nich, do mieszkania wszedł poszukiwany 30-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim wszystkie skradzione przedmioty.

30-latek został zatrzymany przez policję i następne 3 miesiące spędzi w więzieniu, gdzie poczeka na wyrok. – Podczas przesłuchania podejrzany tłumaczył się na wiele sposobów. Raz, że w tym domu mieszkała kiedyś jego babcia, później, że pokrzywdzony jest jego przyjacielem i wpuścił go do mieszkania, a innym razem, że włamał się gdyż spadł mu cukier i musiał coś zjeść tłumaczy rzecznik KMP w Rzeszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE