TARNOBRZEG: Obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami. Do więzienia może trafić nawet na 12 lat

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu ekshibicjonista obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami. Mężczyzna w rękach policji

2022-05-20 12:02

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który będąc w parku obnażał się przez przypadkowo napotkanymi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Pierwsze zgłoszenie mundurowi dostali w ubiegły piątek po godzinie 19. Wynikało z niego, że na terenie Parku Dzikowskiego, nieznany mężczyzna obnaża się przed małoletnimi. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały policyjne patrole, które po zapoznaniu się z rysopisem 31-latka, sprawdzały parkowe alejki, skwery oraz przyległy teren w poszukiwaniu mężczyzny. Rozpytywali też o niego napotkanych po drodze przechodniów i rowerzystów - nikt jednak sprawcy nie widział. W czasie poszukiwań zaś do mundurowych napływały kolejne zgłoszenia o ekshibicjoniście.

Żyję z: “Zobaczyłam na wadze 130 kg. Wiedziałam, że jak teraz czegoś nie zrobię, to będzie koniec”

Ekshibicjonista złapany

Mężczyznę w zaroślach z opuszczonymi spodniami, który zaczął się przed nimi obnażać, zauważyły także dwie nastolatki, w wieku 14 i 15 lat. Przestraszone zaalarmowały o całej sprawie rodziców, ci zaś policjantów.

- Po niespełna godzinnych poszukiwaniach, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, w rejonie ul. Sikorskiego, którego ubiór odpowiadał podanemu w rysopisie. Sprawca na widok policjantów próbował uciekać, oddalając się ścieżką w pobliskie zarośla. 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał już zarzuty - informuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Prokurator, na podstawie zebranego materiału dowodowego, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich. Grozić może mu nawet do 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE