W Rzeszowie szkodliwy azbest usuwają za darmo. Musisz złożyć wniosek do końca stycznia

2020-01-21 9:41
W Rzeszowie szkodliwy azbest usuwają za darmo. Musisz złożyć wniosek do końca stycznia
Autor: Pixabay

Dofinansowanie z miasta pokrywa wszystkie koszta związane z demontażem azbestu, wywiezieniem go i zutylizowaniem. Trzeba się spieszyć.

Kiedyś pokrywano nim budynki, dziś powszechnie wiadomo, że jest bardzo szkodliwy. Azbest, bo o nim mowa, wywołuje choroby płucne i nowotwory dróg oddechowych, ale też krtani, jajników i nerek. Choć w 1997 roku w Polsce zakazano używania wyrobów zawierających azbesty, wciąż można spotkać budynki, zwłaszcza te prywatne, pokryte na przykład dachem z eternitu. Usuwanie takich elementów na własną rękę jest surowo zabronione, bo kończy się poważnymi problemami zdrowotnymi. W demontażu i utylizacji pomogą specjalistyczne firmy. To kosztuje, ale w Rzeszowie można dostać dofinansowanie - w efekcie za pozbycie się azbestu nie zapłacimy nic.

Czas na wniosek do końca stycznia


Do końca stycznia w Rzeszowie będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie kosztów usunięcia azbestu. Dotacją objęte są w całości koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku.
Formularz jest dostępny w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Można go też pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa: www.rzeszow.pl
Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 4 w godzinach pracy urzędu, a wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod nr tel. 17/875-41-83 oraz 17/875-41-86.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE