W Rzeszowie startują bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Kto skorzysta?

2022-10-10 9:46
Lubelskie - grypa, preparaty i zasady szczepienia
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Według planów maja potrwać do 20 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Nie ma obowiązku wcześniejszego rejestrowania. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Właśnie wystartował nowy bezpłatny program szczepień przeciwko grypie. Jego inicjatorem jest Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie, który nawiązał współpracę z Urzędem Miasta. Cała akcja skierowana jest do konkretnych grup społecznych.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Dla kogo?

Z nowo powołanego projektu mogą skorzystać wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 65. rok życia. Dodatkowo w kolejkach do punktów szczepień mogą się ustawiać osoby poniżej 65 lat mające choroby przewlekłe lub po prostu słabą odporność. W tym przypadku jednak potrzebne będzie stosowne zaświadczenie od lekarza, który nas prowadzi i zna historię naszej choroby.

Dodatkowo z darmowych szczepień skorzystają również dzieci, które skończyły pół roku. Do wszystkich wymienionych grup będą mogły dołączyć osoby z obywatelstwem polskim, osoby mające stałe lub czasowe zameldowanie na terenie Rzeszowa, pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz pensjonariusze DPS-u. Nie zapomniano również o uchodźcach z Ukrainy, którzy również będą mogli się zaszczepić przeciwko grypie.

Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM

Darmowe szczepienia przeciwko grypie w Rzeszowie. Gdzie można się zaszczepić?

Poniżej prezentujemy częściową listę miejsc, w których będą funkcjonować takie punkty szczepień:

  • Przychodnia Specjalistyczna numer 1 (ul. Hetmańska 21) - poradnia diabetologiczna – pokój numer 210/ poradnia laryngologiczna pokój numer 217
  • Przychodnia Specjalistyczna numer 2 (ul. Lubelska 6) – poradnia pulmonologiczna pokój numer 12
  • Przychodnia POZ numer 5 (ul. Hoffmanowej 8a) – punkt szczepień pokój 124
  • Szpital Miejski im. Jana Pawła II (ul Rycerska 4) – gabinet nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Więcej informacji na temat bezpłatnych szczepień znajdziecie pod numerem telefonu: 17 853 59 73.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE